Жертв політичних репресій вшанувала Тернопільщина

У ці вихідні Тернопільщина зі сумом згадувала жертв масових політичних репресій 1937-1938 років. Представники громадських організацій, держслужбовці, інтелігенція краю, духовенство, військовослужбовці, родини загиблих під час Євромайдану прийшли пом’янути загиблих найкращих синів і доньок української нації.

Мітинг-реквієм відбувся біля Тернопільського музею політичних в’язнів та репресованих. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, кого не оминули ув’язнення, тортури та смерть за Україну. Традиційно поклали квіти до меморіальної композиції жертвам політичних репресій.

Як повідомляють у ТОДА, Тернопільщина згадувала тих, хто був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадувала знищених радянською владою священиків та віруючих, розкуркулених селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів… Це був небачений обсяг організованих репресій, що охопили всі верстви населення суспільства: від вищого керівництва до далеких від політики представників наукової та художньої еліти, селян і робітників.

Місце проведення мітингу-реквієму вибрали не випадково, оскільки тюрма, в якій зараз розташований обласний музей політв’язнів та репресованих, за лічені місяці пропустила через себе понад 70 тисяч патріотів – їхньою провиною було лиш те, що вони вірили в Бога, розмовляли українською мовою і любили власну землю.