За спалювання трави тернополянам загрожують штрафи

Щороку навесні, як тільки встановлюється тепла погода, починається справжній флешмоб із спалювання сухої трави або ще по-іншому можна назвати «хто кого більше задимить».

Через часті випадки спалювання сухостою зростає небезпека виникнення пожеж у лісових масивах, дачних будиночках та будь-яких інших будівлях та спорудах, поблизу яких проводиться бездумне випалювання.
Додаткова проблема також полягає ще й у тому, що з листям часто горить і безліч усілякого сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери. Так, наприклад, при згоранні поліетиленового пакета в повітря вивільнюється десятки хімічних сполук, більшість із яких отруйні для людини. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні ґуми,, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа та оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. Відповідно, підпали є особливо небезпечними для здоров’я дітей, а також для тих, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.
Окрім безпосередньої загрози для здоров’я людини, спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди, як руйнація ґрунтового шару, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки. Гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. За нормальних умов, коли листя перегниває, речовини, необхідні для розвитку рослин, повертаються в ґрунт. При згоранні ж утворюється зола.

Не слід забувати і про тварин, які живуть у траві. Разом із сухостоєм згорає все живе: від комахи і до зайця.

Тернополянам нагадують, що спалювання сухостою і відходів без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України. За порушення цієї норми передбачена адміністративна відповідальність, для громадян – штраф від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів і для посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів (ст.77-1 КУпАП ).

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*