З якого джерела поблизу Тернополя не рекомендовано вживати воду?

«Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» у вересні 2019 року здійснив моніторинг якості питної води за санітарно-мікробіологічними, санітарно-хімічними показниками із природніх джерел в селах Острів, Смиківці, Ступки, Товстолуг та Гаї Гречинські Тернопільського району.
За результатами лабораторних досліджень якість питної води із природного джерела с. Ступки Тернопільського району за санітарно-мікробіологічними показниками не відповідає вимогам ДСанПіНу, а саме виділені загальні коліформні бактерії в 100,0 см. куб. при нормі – не більше 1 КУО/ см. куб., кишкова паличка (Escherichia coli) при нормі не допускається.
За санітарно-хімічними показниками питна вода із природніх джерел сіл Острів, Смиківці, Товстолуг, Гаї Гречинські, Ступки Тернопільського району відповідає нормативним вимогам.
Слід зауважити, що показники якості питної води із природніх джерел є нестабільні і залежать від багатьох факторів природнього характеру, зокрема від рівня стояння ґрунтових вод, кількості опадів, тощо, які можуть мати негативний вплив на її якість та призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій та інших інфекційних захворювань.