Ювілейне спецпогашення марки відбулося в Тернополі

Вчора, 14 серпня, у приміщенні Укрпошти відбулося святкове спецпогашення марки. Привід для урочистостей – введення в обіг поштових марок із зображенням картини Олесі Гудими «Наречена». Цікаво, що недавнє погашення стало сотим в історії Тернопільської області. Подія справді унікальна ще й тому, що було використано спеціальний штемпель червоного кольору. З часу здобуття Україною незалежності, такий використовували лише двічі – на День Перемоги та День святого Валентина. Олеся Гудима зізнається, що на створення картини «Наречена» її надихнули дві видатні особистості – художник Іван Марчук і режисер Сергій Параджанов. Перш, ніж брати пензлик до рук, пані Олеся кілька разів переглядала кінострічку «Тіні забутих предків». Все для того, щоб відшукати ту наречену, яку малювати.

– «Наречена» є частиною колекції «Українська мадонна». Таких в Україні залишилося лише дві. Для мене, як для художниці це – історична подія, – каже мисткиня. – «Українська мадонна» – фізичний і духовний розвиток української жінки. Є «Українська мадонна-дитина, є дівчина, наречена, мама».

Загальна кількість марок із зображенням картини «Наречена» становить 130 тис. Вартість однієї марки – 5 гривень. Таким чином, Олеся Гудима стала другою тернопільською художницею, чиї роботи з’явилися на марках. Першим був Іван Марчук.

До слова, спецпогашення здійснюється за допомогою спеціального поштового штемпеля, який використовується лише один день. На ньому зображено художній малюнок, а також дату та назву події.

Джерело: Нова Тернопільська

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*