Виставку живопису Дмитра Стецька відкрили у столиці

 В Національному музеї Тараса Шевченка відбулось відкриття рестроспективної виставки живопису Дмитра Стецька.

В січні цього року не стало справді визначного творця Дмитра Стецька, за півроку до того пішла у небуття і його дружина – мистецтвознавець Віра Стецько. Цей нерозривний за життя дует для Тернополя та України в цілому стали легендарними культурно-мистецькими постатями останніх сорока років національної історії.

“Сказати, що було свято, — нічого не сказати! Навіть з того світу Дмитро для своєї Віри до Дня її народження (2 квітня) зумів у Києві, в Національному музеї Тараса Шевченка зробити справжню мистецьку феєрію!!! Презентація розкішного аристократичного альбому і виставка 69 шедеврів ( з них — 40 останніх, прижиттєвих) у шести залах стали великою подією національного значення.
Обрані Господом Богом Віра і Дмитро Стецьки мали щастя і радість своїм життям, своєю активною позицією підтвердити: мало народитися українцями, треба виправдати це високе ім’я щоденною натхненною працею. Не лише для нинішнього покоління, а й на багато віків уперед творили і фундаментували не лише добро, світло, а й те вишукане, властиве лише їм обом, філософське мистецтво своєї душі, яке віднині нині так щедро проростає першими паростками вдячності мільйонів українських сердець.
А найголовніше — і Віра, і Дмитро — живуть з нами!
Хочеться щоб душі їхні не знали буднів.
Хай буде Вічним все нам дороге!”, – написав на своїй сторінці у facebook друг сім”ї Стецьків Михайло Маслій.

Виставка діятиме до 2 квітня 2017 року.

 

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*