Всесвітній фонд природи відреагував на будівництво ГЕС на Дністрі

Будівництво каскаду Верхньодністровських гідроелектростанцій передбачено Програмою розвитку гідроенергетики на період до 2026 року, яка схвалена Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 552р від 13 липня 2016 р.

В рамках Проекту передбачене будівництво каскаду із шести руслових/дериваційних гідроелектростанцій,чотири з яких, за планами, на території Івано-Франківської області та по одній на територіях Чернівецької та Тернопільської областей, сумарною потужністю 390 МВт.
Руслова ГЕС – це гідростанція, де напір води створюється за рахунок греблдериваційна ГЕС – це гідростанція, воду до якої відводять з русла річки трубою, каналом чи лотком​.

Всесвітній фонд природи (WWF) вважає, що Проект матиме значний негативний вплив на довкілля та створить соціальну напругу в регіоні.

Проект згубно вплине на водні екосистеми та екопослуги, а території, на яких розташовані населені пункти, пам’ятки археології та архітектури, можуть бути затоплені. Греблі, в свою чергу,  унеможливлять розвиток популярного на сьогоднішній день виду водного туризму – сплаву по Дністру.
Міністерство екології та природних ресурсів України (Мінприроди) також не погоджується із цим проектом. На думку Мінприроди, побудова ГЕС може мати значний вплив на природні комплекси національного природного парку «Дністровський каньйон», національного природного парку «Хотинський», Галицького національного природного парку та низку об’єктів природно-заповідного фонду інших категорій.
Також Проект матиме політичні наслідки. Молдова занепокоєна планами України реалізувати Проект, що обмежить доступ Молдови до водних ресурсів, особливо у посушливий період.
Громадськість також виступає категорично проти початку будівництва.
WWF наполягає перед розробкою планів щодо збільшення гідроенергетичних потужностей в Україні, необхідно враховувати цілі сталого розвитку та пріоритети для нашої держави.

Програма-2026 має бути переглянута та затверджена прозоро і у відповідності до чинного законодавства, підпадати під стратегічну екологічну оцінку, бути погодженою з усіма зацікавленими сторонами та громадськістю. Проект будівництва ГЕС має бути вилучений з Програми-2026. Будь-які роботи щодо реалізації проекту мають бути припинені.

22 липня  у місті Заліщики, частина команди WWF в Україні приєднається до громадської ініціативи «Збережемо Дністер. Громадський сплав проти каскаду нових ГЕС».

1 Trackback / Pingback

  1. Всемирный фонд природы отреагировал на строительство ГЭС на Днестре – Photo.com APP-15

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*