В Тернопільській області спалахнув вірус

На Тернопільщині вчергове зафіксували спалах африканської чуми свиней. Відбулося це в Зборівському районі в селі Білокриниця. Власник домогосподарства повідомив, що 20 травня в нього загинуло порося, згодом прийшло лабораторне підтвердження інфекції. Скоро розпочнуться карантинні заходи в трикілометровій зоні від місця ураження. Керівники свиногосподарств повинні будуть перевести роботу своїх підприємств на «закритий» режим роботи, встановити огорожу навколо свиноферми.

Довідково. Африканська чума свиней (АЧС, Pestis Africana suum) — це заразне захворювання, ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу (детальніше дивись нижче). Збудник АЧС це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, що належить до родини Asfaviridae. Він дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це і є однією з основних причин чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини (дивись нижче як саме), чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

В умовах України лише домашні та дикі свині виду Sus scrofa можуть хворіти на АЧС. Усі інші тварини не сприйнятливі до збудника цієї хвороби. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.

Джерело: dpss-te.gov.ua

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*