В Міськраді говорили про кліщів, пляжі та вогонь

5 квітня в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

З усього, що розглядалось на засіданні, можна виділити три основні аспекти: підготовка пляжів до купального сезону, пожежі, спричинені підпалами сухої трави та боротьба з кліщами.

Оскільки наближається літо , час купання і пляжного сезону, актуальними стають питання підготовки Тернопільського ставу: обстеження дна, підготовка піску. Важливим залишається питання відпочинку на воді людей у  небезпечній акваторії  в районі ставу по вул. Білецькій (т. зв. «Ближній» пляж) де дно містить ями, які є небезпечними для відпочиваючих. Члени комісії у результаті обговорень прийняли рішення підготувати водний об’єкт  до проведення заходів, уточнити межі зони відповідальності рятувального поста, забезпечити роботу рятувальних постів, оснащення рятувальними засобами, виставити буї помаранчевого або червоного кольору в межах 50 м від берега до глибини 1,5-1,75 м у зоні купання людей, позначити буями або чорними кулями в акваторії водного об’єкта місця, небезпечні для життя та здоров’я людей, відповідно до карти виміру глибин акваторії пляжу у поперечному профілі та установити на території водного об’єкта на видних місцях інформаційні матеріали щодо заходів безпеки на воді, способів надання допомоги потерпілому та саморятування.

Другим пунктом на порядку денному було питання пожеж, внаслідок підпалу сухої трави. Заступник начальник Тернопільського міського  відділу УДСНС України у Тернопільській області Володимир Солотвінський  повідомив, що за І квартал цього року кількість пожеж збільшилась в порівнянні з минулим роком. Підпали відбуваються дедалі частіше, хоча у всіх ЗМІ повідомляється, що спалювання сухої трави є дуже шкідливим і для людей , і для рослин і для всієї екосистеми. Виходячи з зазначеного, з метою стабілізації ситуації з пожежами та недопущення травмування і загибелі людей на них, керівникам підприємств, установ, організацій та виконавчих органів ради слід активізувати роботу по виконанню комплексу заходів, направлених на покращення протипожежного стану об’єктів зі зниженням ймовірного ризику загибелі та травмування людей на пожежах, зауважив фахівець.

І останнім важливим питанням, яке розглядалось, була рання активізація кліщів після зимової сплячки. Це викликало доцільність термінового проведення протикліщевих заходів на території міста. Наголошено було, що проти кліщеві заходи слід проводити не лише у паркових зонах, але й на території дошільних і шкільних закладів. Обстежити дані території на наявність великої кількості комах і, при їх наявності, провести обробку території хімічними засоби. Після проведення таких скроплень, людям не варто відвідувати зелену зону впродовж чотирьох годин. Після того, як навчальні заклади укладуть договори з відповідними службами на проведення протикліщових заходів, вони також мають проінформувати щодо часу здійснення хімічної обробки території ДНЗ чи школи.

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*