У Конюхах відзначили 100-річчя бою Українських Січових Стрільців

1-2 липня у селі Конюхи відбулись урочистості з нагоди 100-річчя запеклих і масштабних боїв січових стрільців. Вулицями села відбулася пам’ятна хода до могили Українських Січових Стрільців.

У полі під урочищем Звіринець, там, де відбувся бій, освятили встановлений меморіал, повідомляють у Тернопільській ОДА.

Кровопролитні бої між Легіоном Українських січових стрільців та російськими військами Керенського стали справжньою трагедією для українського народу та героїчним подвигом одночасно.

Головна мета тоді була – знищити Легіон Січових Стрільців, прорвати лінію фронту і вийти у напрямку Львова. У результаті тієї страхітливої канонади Січові Стрільці понесли втрати. Через шалені обстріли були засипані в землянках і криївках, які знаходилися в урочищі Звіринець. З 952 стрільців, які знаходилися в тому Легіоні, дивом вижили 144. 2 липня на допомогу Легіону прийшла гуцульська сотня у кількості 300 осіб. Вони разом з тими, хто вижив і 9-ма старшинами, об’єдналися та за підтримки артилерії у стиковій атаці вибили свої позиції у московських нападників.

Ця історична подія, як і теперішня ситуація на східних теренах України, доводить, що в питанні цілісності кордонів народ може надіятись тільки на себе, на свою армію.

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*