Тернополяни по-новому складатимуть іспити з Правил дорожнього руху

Головний сервісний центр МВС презентував нові екзаменаційні питання зі знань Правил дорожнього рух, за якими з 1 липня складатимуть іспити для отримання посвідчення водія.

Теоретична частина іспиту для отримання водійського посвідчення складається з 20 тестових запитань. На них відводиться 20 хвилин. Суттєвою відмінністю від попередньої моделі тестування є те, що тепер система випадково вибиратиме не білет повністю, а кожне окреме питання. Кількість допустимих невірних відповідей залишилась незмінною (2 відповіді).

Змінилася й структура тестової частини. Тест містить запитання з чотирьох тематичних категорій: 10 запитань для перевірки знань правил дорожнього руху, 4 – про влаштування й експлуатацію транспортних засобів, ще 4 стосуватимуться безпеки руху, а також 2 – надання першої медичної допомоги.

Нововведення вплинуло також на тематику питань. Завдання тепер будуть відповідати категорії, яку хоче отримати водій (людям не доведеться відповідати на питання про будову фури, якщо здобувають категорію на легковий автомобіль). Також з переліку запитань забрали складні або дуже заплутані формулювання та питання з «подвійним дном». Покращили також якість ілюстрацій.

Над розробкою нових питань працювала експертна група, до складу якої увійшли представники профільних організацій з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв, фахівці громадських організацій профільного спрямування та співробітники Головного сервісного центру МВС. Вперше в Україні до розробки були задіяні і прості громадяни, які мали доступ до пробних тестових завдань і могли висловлювати свої пропозиції та зауваження.

Перевірити свої знання ПДР безкоштовно можуть всі охочі, потрібно просто зареєструватись на сайті hsc.gov.ua, повідомляють у Міністерстві внутрішніх справ України.

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*