Тернополяни масово купалися у йорданській воді

У жодного народу немає таких прекрасних звичаїв та обрядів, які маємо ми – українці. Хорошою традицією для багатьох стало пірнання в ополонку на Водохреща. Як радять духовні пастирі, це передусім пора змити з себе минулорічні гріхи. За давньою традицією, церемонія освячення води відбувається просто неба, на берегах річок, струмків, озер. Ще напередодні Йордану з льоду вирубують великий хрест і ставлять його поруч із ополонкою. Скульптурне зображення хреста встановлюють вертикально і нерідко обливають буряковим соком, від чого воно набирає червоного кольору. Прийнято також прикрашати хрест барвінком і гілками сосни.

Йорданська вода особлива: вона зцілює здоров’я, зберігається протягом усього року, не псуючись. Вмившись у цій воді, можна справді рік з початку починати. Старші люди навіть не перуть протягом тижня після Водохреща, щоб не оскверняти святу воду.

Цьогорічна зима тернополян не потішила хрещенськими морозами, але люди традицій не зраджують.  Не лякав людей ні вітер, ні холод. Купалися і жінки, і чоловіки. Помолившись, люди тричі занурювались у воду та виходили звідти із відчуттям оновлення, оздоровлення та припливу сил.

Недарма, довіривши свої погані думки, недуги святій воді, колись приговорювали до неї: «Ой ти водичко-йорданичко, змий мені сум з личка, а болість з тіла, а з голови – думки злі»… Шануймо наші звичаї. Передаваймо нашим дітям. У них живе душа українського народу.

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*