Тернополянам нагадують про небезпеку спалювання трави

Щорічно, восени рятувальникам доводиться боротися зі зростаючою кількістю підпалів сухої трави, листя та інших рослинних залишків. Люди не дотримуються вимог пожежної безпеки при поводженні з вогнем на присадибних ділянках, дачах та лісопаркових зонах і, як наслідок, виникають пожежі, що завдають чимало шкоди та призводять до негативних наслідків. З початку 2018 року на Тернопільщині зареєстровано 327 пожеж в природних екосистемах, на загальній площі 236,5 га.

Випадки неконтрольованого горіння виникають неподалік лісових масивів, поблизу житлових та господарських будівель і, навіть, АЗС. Виникає загроза знищення матеріальних цінностей, загибелі людей, свійських та диких тварин.

З димом у повітря потрапляє безліч отруйних та шкідливих для людини речовин. Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя та сухої трави завдає шкоду природі – призводить до руйнації верхнього ґрунтово-рослинного покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

Дим від вогнищ, особливо в туманні дні, може утворювати смог і надовго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення дорожньо-транспортних пригод. Вогонь, який швидко розповсюджується в суху погоду, може набути загрозливих розмірів, переходячи в лісові та торф’яні пожежі.

Зокрема, 18 вересня пожежа сухої трави призвели до займання покладів торфу у Кременецькому районі. Горіння окремими осередками охопило площу близько 0,9 га. На місці події працювали 12 рятувальників з числа особового складу 5-ї державної пожежно-рятувальної частини. До гасіння було залучено 3 одиниці пожежно-рятувальної техніки та 2 мотопомпи.

В управлінні ДСНС України в Тернопільській області просять негайно повідомляти про подію в пожежно-рятувальну службу, за номером телефону «101», якщо ви стали свідком пожежі.

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*