Тернополян закликають одягнути вишиванки

Щорічно в третій четвер травня відзначаємо Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного.

Основна мета заходу — це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.

Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Сам же День запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже мова йде про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Як показує досвід, тернополяни в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Приємним є те, що в більшості саме молодь нашого обласного центру одягає вишиті сорочки. Це означає, що любов до українського прищеплена представникам нашої нації.

Отож, шановні тернополяни, не забудьмо завтра, 16 травня, нарядитися в національний стрій.