Тернопільські медики розповідають про секрети дробового харчування

Стати стрункішим, а головне – активнішим і здоровішим, досить легко, якщо перейти зі звичайного харчування на дробове. Головний плюс системи в тому, що не доведеться голодувати.

Наш експерт – лікар-дієтолог Маріанна Трифонова.

При дробовому харчуванні доведеться забути про традиційні сніданок, обід і вечерю, адже їсти потрібно кожні три години (5-6 разів на день). Спочатку звикнути до цього досить складно, але поступово таке харчування увійде в звичку.

Півпорції, будь ласка!

Головне – не з’їсти більше дозволеного. Одна порція повинна легко поміщатися в склянці або бути розміром з долоню. Якщо денний обсяг калорійності – 1800 ккал, отже, за раз можна вжити приблизно 300 ккал. А при бажанні схуднути – ще менше. Важливий момент: ці калорії потрібно набирати тільки з корисних продуктів. Випічку, фастфуд, фабричні соки і газовану воду, а також сало, ковбаси, майонез, все жирне і копчене потрібно рішуче виключити з раціону. Цукор і сіль – сильно обмежити. Замість смаженого – запечене або приготоване на пару. Так, і дуже важливий момент: навіть при дробовому харчуванні останній прийом їжі повинен відбутися за 2-3 години до сну. Адже саме уві сні найактивніше відбувається спалювання жиру, але це можливо, тільки якщо в шлунку порожньо.

Про плюси

Плюсів у дробового харчування проте все ж чимало. Така система споживання їжі:

1.      Підходить людям з будь-якими смаками: і м’ясоїдам, і сироїдам, і вегетаріанцям. Адже при дробовому харчуванні немає категоричних заборон і не потрібно відмовлятися від звичних продуктів (шкідлива їжа не береться до уваги). Головне, щоб раціон залишався збалансованим по вітамінах, мінералах, вуглеводах, білках і жирах.

2.      Дозволяє не переїдати. Дієтологи підрахували, що якщо звикнути їсти «ляльковими» порціями, то за рахунок зменшення обсягів шлунка можна знизити денну калорійність аж на 20%. Це відбувається тому, що практично відсутнє болісне відчуття голоду – головний винуватець зривів в більшості дієт. А ще саме дробове харчування може допомогти перемогти невгамовну тягу до солодкого у ласунів – шляхом вирівнювання рівня цукру в крові протягом дня.

3.      Забезпечує не швидкий, але стабільний результат схуднення. Організм не голодує, тому йому не потрібно запасати жирову тканину і він починає худнути. А якщо поєднувати дробове харчування зі заняттями фітнесом, то досягти приголомшливої фігури вийде швидше і простіше.

4.      Полегшує роботу травного тракту. Мала кількість їжі легше перетравлюється, в результаті токсини не накопичуються в кишківнику

5.      Дає бадьорість та активність протягом дня і міцний сон вночі. Всі знають, що «після ситного обіду за законом Архімеда пропонується поспати», так ось, при дробовому харчуванні такого побічного ефекту не буває, навпаки, відчувається прилив сил

… і мінуси

Ідеального в світі нічого немає – те, що добре одному, погано іншому. Тому, перед тим як перейти на дробове харчування, обов’язково слід проконсультутися з лікарем.

Джерело: terses.gov.ua

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*