Тернопільська винахідниця створила рукавицю, яка озвучує мову жестів

20-річна тернополянка Тамара Вощило — дівчина із точним розумом і творчою натурою, красуня і розумниця, акторка і винахідниця, чий винахід — рукавичка, що озвучує мову жестів, прогримів на всю Україну. Менш ніж за хвилину зібрати кубик Рубика, взяти участь у модельній фотосесії, припаяти мікроконтролер, станцювати складні балетні па та прописати складну програму для смартфона— їй однаково добре вдається усе описане. А ще вона — цікава співрозмовниця, з якою легко і приємно говорити про усе

Свій унікальний винахід — рукавицю ISIOY (в перекладі з англійської «Я говорю замість тебе»), яка може допомогти тисячам людей, що не можуть розмовляти, дівчина створила у 18 років.

Усе почалося на третьому курсі коледжу, коли дівчина прийшла на першу пару — мікропроцесорні системи. Викладач Андрій Недошитко сказав, що в кінці навчального року має бути захист курсового проекту і потрібно зробити готовий робочий макет. Тобто, «включити» фантазію, придумати щось своє і втілити це в життя. Для цього дали місяць часу на роздуми, проте ідея молодої винахідниці «дозріла» уже за кілька днів. Коли вона розповіла про «розумну рукавичку» викладачеві, він теж загорівся цією ідеєю і робота над проектом закипіла. Працювали, як кажуть, методом спроб і помилок. Курсова «плавно» переросла в дипломну, і після трьох «редакцій» рукавичка була готова. Принцип її дії такий: вона озвучує мову жестів. Підключається до телефона через Bluetooth, і коли людина показує жест, дані з рукавички відправляються на смартфон, на який встановлено програму, що обробляє інформацію та озвучує фразу, яку позначає той чи інший жест.

У світі вже є кілька схожих проектів розумних рукавичок, щоправда, ціна їх «кусається»: від 300 до 500 доларів США, тернополянці ж вдалося вкластися у… 20 доларів.

Джерело: nova.te.ua

Фото: з відкритих джерел

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*