Тернопіль «розцвів» барвистими вишиванками

Багато хто з тернополян, напевно, зауважив на вулицях нашого міста і в транспорті людей у вишиванках. Для тих, кого це здивувало, повідомляємо, що сьогодні, 17 травня в Україні відзначають День вишиванки.

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будний день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Основна мета заходу — це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.

Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже мо йде про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Як показує досвід, тернополяни в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Приємним є те, що в більшості саме молодь нашого обласного центру одягнула вишиті сорочки. Це означає, що любов до українського прищеплена представникам нашої нації.

Тож, зі святом всіх!

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*