«Театральні вечори» відбуваються в Тернополі

Театр, театр і нічого, крім театру — принаймні на вісім днів, відколи у місто завітав театральний фестиваль.

Весь тиждень — з 15 до 22 вересня — місто живе театром, приймаючи XVII Всеукраїнський фестиваль «Тернопільські театральні вечори. Дебют». Найважливішу місію відкриття цьогорічного фестивалю виконали столичні гості — Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» показав свою містичну історію «гуцульських Ромео і Джульєти» «Тіні забутих предків». Вічне кохання під плач трембіти — вистава із надзвичайно глибоким, філософським переосмисленням твору українського класика та вражаючим музичним супроводом. Від гуцульських пісень — то тужливих, то веселих — мурашки по шкірі. Це театр, який вражає.

Тернопіль повинен стати Меккою для українських театрів. Якщо хочете вилікувати тіло – їдьте кудись відпочивати, а хочете вилікувати душу — їдьте до Тернополя. Недаремно тут уже всімнадцяте проводять такий надзвичайний фестиваль.

Як показали перші три фестивальні дні, тернопільська публіка на компліменти і оплески акторам та режисерам не скупиться, а вони, у свою чергу, запевняють, що наші театрали — найуважніші, найвдячніші, найвідданіші і узагалі — най-най. Кожна з трьох вистав на сцені драмтеатру (у понеділок, 16 вересня, комедійним детективом «Украдена краса» заінтригувала публіку Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я», а 17 вересня «заньківчани» показали, про що розмовляють «Емігранти») зірвала свою порцію заслужених оплесків. Проте ставити крапку в театрально-фестивальній феєрії ще рано: попереду ще п’ять різноманітних, різнопланових та різножанрових вистав, а театри з Черкас, Рівного, Хмельницького та Луцька змагатимуться не за звання і нагороди і, перш за все, за любов глядача.

Джерело: nova.te.ua