Сьогодні одне з найбільших християнських свят – Благовіщення

7 квітня християни святкують Благовіщення. Це одне з дванадцяти найбільших свят у році. Цього дня архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про майбутнє народження Ісуса Христа.

У народі вважають, що Благовіщення навіть більше свято, ніж Великдень. Цього дня радять пильно стежити за природними явищами. “Погода на Благовіщення розкаже, яким буде Великдень і чи вдосталь буде урожаю цього року, — розповідає Експрес-онлайн.

Стефанія Гвоздевич, український етнограф. — Прикмети, пов’язані з цим святом, зафіксували ще у ХІХ — ХХ столітті. Існує повір’я, що яка погода спостерігатиметься на Благовіщення, такою буде й на Воскресіння. Якщо завтра, перед сходом сонця, буде ясно і тихо, варто чекати доброго врожаю зернових — кукурудзи, збіжжя, гречки. А якщо на свято ще лежатиме сніг, то літо буде неврожайним. Якщо трішки морозно — добре вродять огірки. Якщо ж буде туман, слід чекати повені”. За словами народознавця, у день Благовіщення категорично заборонена будь-яка фізична робота, а праця на городі — взагалі гріх. З давніх-давен вважали, що від Введення, 4 грудня, до Благовіщення земля спить, і турбувати її не можна. “Наші предки вірили, що якщо дівчина на Благовіщення вийде з дому і знайде дорогою первоцвіт, то до кінця року вийде заміж. Тому молодицям не варто цього дня сидіти вдома. Якщо ж на річці людина побачить ряску, то житиме довго і буде здоровою. Додам, що у храмах на Благовіщення освячують воду, просфору та зерно для посіву”, — зазначає Стефанія Гвоздевич. Нагадаємо, з 10 квітня у вірян розпочинається Страсний тиждень. Великдень християни східного і західного обрядів цього року святкують одночасно — 16 квітня.

Юлія ГОЛОДРИГА

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*