У владних кабінетах говорили про освіту

Впровадження з 1 вересня 2018 року Концепції нової української школи – одне із найважливіших питань реформування освітньої галузі.

Водночас не менш важливим також є створення опорних навчальних закладів, а також фінансування освітньої галузі. Про це говорили на засіданні колегії Тернопільської ОДА заступник міністра освіти й науки України Павло Хобзей та начальник Управління освіти й науки ОДА Ольга Хома.

«На сьогодні в області є 182 малокомплектні школи різного рівня, – зауважила Ольга Хома. – І-ий рівень – це 1-4 класи, де навчається менше десяти дітей, І-ІІ-ий рівень, де навчається менше 40 дітей, і І-ІІІ-ій рівні, де навчається менше ста дітей. На жаль, статистика досить невтішна, адже у 2017 році навчання одного учня у малокомплектній школі обходиться від 40 до 60 тисяч гривень, коли з державного бюджету передбачено лише 9600 гривень».

Як повідомляє сайт ТОДА, у таких випадках доцільно створювати опорні навчальні заклади. В області вже функціонує 15 опорних шкіл. Крім того, завершується юридичне оформлення ще 4 опорних закладів в об’єднаних територіальних громадах. На такі опорні навчальні заклади торік з бюджету області було виділено більше 15 млн. грн.

1 Коментар

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*