Олену Підгрушну повернули до основної команди

Неоднозначно провела стартовий етап Кубка світу в шведському Естерсунді жіноча збірна України з біатлону. Реальна боротьба за нагороди поки що змінюється відверто слабкими стартами, що змусило тренерський штаб вдатися до кардинальних змін.

Нагадаємо, що в Швеції наша команда «розжилася» першою нагородою сезону — Юлія Джима здобула «срібло» в індивідуальній гонці. Та навіть у цьому змаганні вирішальною стала влучна стрільба Юлі, а ось ходом вона показала далеко не ідеальні кондиції.

Ще гірші справи в плані швидкості в інших збірниць, що змусило тренерський штаб навіть відправити двох спортсменок — Анастасію Меркушину та Надію Бєлкіну — спробувати свої сили в другорядному Кубку IBU. Причиною такого катастрофічного стану екснаставник нашої збірної Урош Велепець називає недостатні навантаження для наших біатлоністок у підготовчий період. Словенець навів як приклад, що торік Олена Підгрушна виконала вдвічі менше бігової підготовки від фінки Кайси Макаряйнен. Звідси й різниця в результатах. Як би там не було, а успіхи Підгрушної на першому етапі Кубка IBU, де вона встигла здобути нагороду, змусили тренерів, усупереч своєму попередньому рішенню, таки повернути Олену до основної команди вже на другий етап Кубка світу, який у п’ятницю стартує в австрійському Хохфільцені.

Щодо чоловічої команди, то тут ситуація виглядає позитивніше. Так, наприклад, в естафеті наша збірна вперше за два роки пробилася до чільної шістки. Команда виступала у складі Тищенко-Прима-Ткаленко-Підручний. Наш Дмитро, здається, позбувся негативного ефекту від загострення травми спини і в другій половині етапу виступав вже значно сильніше. Спочатку, незважаючи на три хвилини штрафу, пробився до чільної двадцятки в «індивідуалці», а потім відбив зазіхання суперників з команд Німеччини та Словенії на шосте місце в естафеті. Тепер чекаємо продовження прогресу в Австрії.