На Тернопільщині виявлено давнє поховання

Під час копання котловану під майбутній меморіал Чортківській офензиві будівельниками знайдено невідоме захоронення.

За декілька днів на місці працювали фахівці меморіально-пошукового центру «Доля» разом з антропологом інституту археології Національної академії наук України Ольгою Мінейко. Жінка зазначила, що загалом виявлено 15 поховань, з яких більшість належала молодим людям віком 20-30 років. Також знайдено два поховання людей старшого віку – чоловіка та жінки у віці 60 і старше років. Два поховання належали підліткам у віці 14-16 років. Виявлено ознаки недоїдання, тривалого перебування у холодних приміщеннях чи в холодних умовах. У двох чоловіків наявні прижиттєві травми, які можуть свідчити про побутовий чи військовий травматизм.

Зі слів заступника директора Львівського комунального меморіально-пошукового центру «Доля» Володимира Харчука, це  захоронення в’язнів тюрми. Одна з головних ознак, що всі останки були захоронені роздягнені, аж до нижньої білизни. Лише один, крайній, мав частину одягу, скоріше всього, колишнього червоноармійця. Також є подвійні захоронення. В одному ящику чи в труні було два тіла – підлітка і дорослого чоловіка. Це теж характерно для захоронення в’язнів.

На нараді, в якій брали участь представники обласної та місцевої влади, місцеві краєзнавці, експерти з ексгумації та інші, було вирішено дослідити та перепоховати знайдені останки. Після перепоховання останків, повідомляє Чортків City, будівництво меморіального комплексу продовжать.