На Тернопільщині спалахнув вірус

На Тернопільщині вчергове зафіксували спалах африканської чуми свиней. Відбулося це в  у с.Стіжок   Шумського району в двох домогосподарствах. Лабораторні висновки  підтвердили наявність вірусу. В селі розпочалися карантинні заходи, 6 населених пунктів району потрапили в зону нагляду.

Довідково.

Африканська чума свиней (АЧС, Pestis Africana suum) — це заразне захворювання, ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу (детальніше дивись нижче). Збудник АЧС це ДНК-вмісний , який є дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це і є однією з основних причин чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини (дивись нижче як саме), чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

В умовах України лише домашні та дикі свині виду Sus scrofa можуть хворіти на АЧС. Усі інші тварини не сприйнятливі до збудника цієї хвороби. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.

 

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*