На Тернопільщині соціалізують колишніх атовців до мирного життя

У Будинку праці, що в місті Тернополі, відбувся семінар із соціальними партнерами на тему: «Надання соціальних послуг демобілізованим учасникам АТО».

У місцевих центрах зайнятості Тернопільщини упродовж січня-серпня 2017 року було зареєстровано 1208 безробітних демобілізованих учасників АТО. З них 37 – мали інвалідність. Найбільше колишніх воїнів звернулося до Тернопільського міськрайонного центру зайнятості – 191, Теребовлянського – 98 та Гусятинського районних центрів зайнятості – 93 особи. Цьогоріч уже працевлаштовано 220 демобілізованих військових, із них 4 – отримали одноразову допомогу із безробіття для організації підприємницької діяльності, 11 – мають роботу за умови компенсації роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 38 – повернулися на військову службу за контрактом; 64 – були забезпечені тимчасовими місцями праці.

Заступник директора ОЦЗ поінформувала присутніх, що професійне навчання проходили 69 колишніх воїнів, з них, 7 колишніх воїнів навчались на тракториста-машиніста с/г виробництва, 5 – електрогазозварника, 5 – робітника фермерського господарства, 2 – кухаря, 1 – електромеханіка ліфтів; 9 безробітних атовців підвищували кваліфікацію на курсах, 40 стажувалися безпосередньо на робочих місцях підприємств, установ та організацій. Після завершення навчання 53 демобілізованих вже працевлаштовано.

На семінарі вели мову про державну підтримку та заходи з адаптації у мирному житті колишніх воїнів. Представник управління поліції охорони в Тернопільській області розповіла про працевлаштування колишніх військових і співпрацю зі службою зайнятості щодо добору персоналу, особливий наголос було зроблено на діяльності фонду щодо допомоги захисникам Вітчизни, які отримали інвалідність у зоні АТО.

На заході було загострено увагу присутніх на різних аспектах життя учасників АТО та їх сімей, необхідності тісної співпраці органів влади, громадських організацій, відповідних фондів, узгодження їх дій, аби допомога згаданим особам була дійсно дієвою, адресною та ефективною.

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*