На фестивалі Тернопільщини встановили незвичайний рекорд

Два дні, дві сотні колективів, понад двісті літрів ароматного борщу. А ще — тисячі гостей, сотні унікальних «чорних» борщівських вишиванок та безліч вражень: таким запам’ятався всім гостям смачний та кольоровий фестиваль «Борщівська вишиванка».

Вже одинадцятий Всеукраїнський фольклорно-мистецький фестиваль відгримів на Борщівщині упродовж вихідних 8-9 вересня. Усе кипіло й вирувало в прямому й переносному значенні: місцеві кулінарні «гуру» чаклували над чималими казанами, натовп довкола яких був таким же густим, як і борщ у них. Голодним не залишився ніхто: господині майже з усіх сіл району щедро пригощали ароматною смакотою (кожна за своїм унікальним рецептом) – загалом на фестивалі наїли, чи то пак, налічили понад п’ятдесят різновидів борщу від господинь із майже семи десятків сіл району. Проте не борщем єдиним: увесь фестиваль — як клаптикова ковдра, і кожен знайшов собі тут заняття до смаку. Етнографічна виставка «Борщівська народна сорочка» з фондів Борщівського обласного краєзнавчого музею, презентація фотопроекту «Чорна сорочка з узором ріллі і кров’ю освячена доля її», виготовлення вишиваних оберегів «Повертайся живим» для захисників України, а також народні майстер-класи з вивчення стародавніх танців і навіть етнографічне дефіле «Борщівська скриня». Окрім того, під час фестивалю було репрезентовано вишивану карту України: саме вона, виготовлена майстрами з усіх куточків України, в урочистій обстановці отримала сертифікат про те, що відтепер занесена до Книги рекордів України.

Проте головною героїнею та дійовою особою свята була, звичайно ж, автентична борщівська вишита сорочка. Та сама, унікальна, «чорнорукавна», про яку складають легенди. Славнозвісна «чорна» борщівська вишиванка — не просто мода чи забаганка, а вже бренд південного краю Тернопільської області, тож не дивно, що охочих помилуватися нею чи й придбати завжди вистачає. А майстер-клас від лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Братів Левка і Богдана Лепких, авторів книги «Борщівська народна сорочка» Людмили та Олексія Покусінських утверджує в думці, що вишити нині власноруч борщівську сорочку — реально.

Джерело: nova.te.ua

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*