Лізинг дозволяє громадянам розвивати власну справу

На цьому наголосив голова ради директорів Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Олександр Кощеєв під час брифінгу в рамках V Міжнародної конференції «Лізинг в Україні: Нові можливості та виклики», яка впродовж двох днів тривала у Львові, пише Тернопільський прес-клуб. «Лізинг дозволяє громадянам купувати автомобілі, обладнання та інші потрібні для бізнесу речі, щоби розвивати свою справу, – додав голова ради директорів. – За нашими прогнозами, цього року в купівлі обладнання частка лізингу буде складати 7-8 відсотків. І це буде більше, ніж нададуть банки як кредитні інструменти». 

Народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко навів приклад –  Львівська та Тернопільська міські ради схвалили укладення договору фінансового лізингу на придбання автобусів. «На жаль, у нас в країні не розвивається на належному рівні банківське кредитування, тому можна скористатися альтернативним варіантом – фінансовим лізингом. Це один із можливих та реальних інструментів, який використовують у багатьох країнах світу, і він допомагає кредитувати реальний сектор економіки. А у нас він – у зародковому стані», – сказав Михайло Довбенко. Він також  заявив, що вже розроблено та невдовзі буде винесено на розгляд народних депутатів законопроект про фінансовий лізинг.

Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак стверджує, що законопроект № 6395 дасть можливість розширити ринок та захистити лізингодавців і споживачів цієї послуги.

– Уже є закон про споживче кредитування. Наш законопроект наближений до нього. Але ми пропонуємо запровадити нові норми, які дають можливість запровадити посередників з лізингу. Це – лізингові брокери та лізингові агенти, – народний депутат наголосив, що лізинговий ринок в Україні не розвивається через дефолти. Новий законопроект передбачає урегулювання цих проблем.

Якщо порівнювати лізингові інвестиції в країнах Європи, то там він складає майже 30 відсотків всіх інвестиції. Тоді як в Україні – лише 13 відсотків.

Натомість член Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг Олександр Залєтов стверджує, що  порівнянно з 2016 роком, зростання лізингу в Україні становить 32 відсотки.

– Загальний обсяг нових контрактів з фінансового лізингу становив майже 13 млрд. Якщо порівняти з банківською системою, то сьогодні небанківський ринок, який надає фінансові послуги, в 4-5 раз випереджає банківську систему. Станом на завершення 2017 року лізинговий портфель лізингодаців становить 22 млрд, – звітує експерт.

За його словами, в Україні зараз є понад 90 юридичних осіб, які мають ліцензію на надання фінансового лізингу і понад 400 фінансових компаній, які мають право надавати такі послуги.

–  Хоча фінансових компаній і більше, але юридичні особи надали набагато більше послуг з фінансового лізингу. Це склало – 99 відсотків від загального обсягу наданих послуг з лізингу, – зауважив Олександр Залєтов.

У Львові відбулася дводенна V Міжнародної конференції «Лізинг в Україні: Нові можливості та виклики», яку організовано Асоціацією лізингодавців України за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору». Серед учасників конференції -міжнародні експерти з країн Європи, представники Leaseurope (Європейська федерація лізингових асоціацій), представники провідних європейських фінансових груп, а також депутати Верховної Ради, представники профільних міністерств, Національного Банку України, Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, представники інших державних установ, лізингових компаній, комерційних банків та засобів масової інформації.

Під час конференції учасники обговорили ситуацію в галузі лізингу та окреслили  шляхи застосування лізингу у ще неосвоєних сферах – медицині, ремонті доріг та інших галузях.

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*