Фільм тернопільського режисера здобув перемогу на кінофестивалі

Вихідець з Тернопільщини Іван Ясній та Леонід Кантер – автори фільму про Героя та великого Сина України, всесвітньовідомого оперного співака Василя Сліпака.

Фільм «Міф» – це титанічна праця не однієї людини, адже архівну інформацію збирали в родичів, на різних телеканалах (як пазл складали загальну картину життя цієї відомої людини). Назва стрічки – це позивний Василя. Вперше він поїхав на війну у травні 2014 р. Пробув там більше місяця. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку. Повернувся пораненим. Вдруге поїхав на фронт у вересні2015 року, у с. Водяне під Маріуполем, на лінію зіткнення, у жовтні повернувся до Парижа. Влітку 18 червня2016 року втретє поїхав на Донбас, щоб доправити зібрану допомогу захисникам-добровольцям, і планував залишитися там на півроку. Але 29 червня 2016 року, виконуючи бойове завдання як кулеметник, загинув у бою близько 6:00 від ворожої кулі, яку випустив снайпер із великокаліберної гвинтівки. Василь Сліпак ціною власного життя врятував побратимів. Про надзвичайний патріотизм визначного українця його друзі зрозуміли ще з часів Майдану, адже він розійшовся зі своєю коханою, яка була росіянкою і не сприймала подій, що відбувалися у Києві.

З 27 серпня по 2 вересня в португальському місті Фігуейр проходив фестиваль Figueira Film Art, на якому фільм «Міф» здобув перемогу.

Джерело: www.unian.ua

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*