Екологічне лихо загрожує мешканцям приміських сіл Тернополя

Влітку минулого року ми повідомляли про кричущу ситуацію, яка згодом була благополучно забута. Мова йде про стихійне звалище тваринних решток між В.Березовицею та Кип’ячкою, що у Тернопільському районі. В серпні жителі цих сіл масово скаржилися на їдкий сморід диму та погане самопочуття від нього. Що ж горіло і хто спалював відходи, люди не знали. Згодом з’ясувалося, що підприємець В.Березовиці на території колишніх силосних ям спалював рештки мертвих тварин. За порушення, від якого страждали тисячі людей, недобросовісний бізнесмен сплатив копійчаний штраф (від 340 до 1360 грн.).

Сьогодні екологічний скандал спалахнув із новою силою, адже очевидним є той факт, що трупів тварин зі стихійного звалища ніхто не прибрав, натомість їх кількість ще й збільшилася. Дорога до так званого смітника розчищена від снігу і неозброєним оком видно «свіжі» сліди вивозу тваринних туш. Навіть при мінусових показниках термометра сморід поблизу невимовний (страшно  уявити, що там буде в літні спекотні дні). Як то кажуть, не минуло  і півроку, як інформація про складну ситуацію дійшла до представників держпродспоживслужби, які, разом із представниками екологічної інспекції, виїхали на місце події для огляду території. У результаті оглядів та перевірок до голови Тернопільської районної державної адміністраціїнаправлено звернення щодо скликання комісії із ліквідації несанкціонованого і неконтрольованого звалища.

Сподіваємося, що представники всіх компетентних органів совісно виконають свої обов’язки, аби унеможливити виникнення екологічного лиха, та притягнуть до відповідальності винних.

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*