Десятки сортів заморської смакоти вирощує чоловік на Тернопільщині

40 сортів хурми вирощує чортківчанин Іван Мерлавський. Каже, теплолюбна рослина щедро плодоносить і в нашій місцевості, головне – правильний догляд.

   Господар розповідає, що  хурма з латини означає «їжа богів». Перші саджанеці чоловік привіз з Америки. Вони морозостійкі, можуть витримувати температуру до мінус 26 градусів. Деревце прижилося відразу, жодних клопотів з ним не мав. У перший же рік навіть зібрав невеличкий урожай. Вага одного плоду була 200-250 грамів. Хурма буває чоловічої та жіночої статі. Плодоносять ті, що жіночої. Хоча є і багато гібридних сортів.

   Хурма доволі нетипове дерево для нашого регіону. Її батьківщина — Кавказ і Японія. Купити саджанці можна на місцевих ринках. Привозять їх з Італії, Греції, Туреччини. За даними селекціонерів, ці екзотичні дерева мають більше 725 видів.

  Для хурми, за словами Івана Васильовича, потрібно обирати сонячне місце, щоб не було протягів. Так деревце буде швидко розвиватися та рости. Чорнозем для заморського деревця не годиться, найкраще торф або спеціальний ґрунт для цитрусових. Основним у догляді за хурмою є полив, адже ця рослина обожнює вологу, а от від засухи швидко гине.

З прикладу пана Івана можна з впевненістю стверджувати, що любов до рослин може сприяти у вирощуванні на Тернопільщині навіть екзотики.

Джерело: www.tenews