Чи відновить роботу завод із переробки тваринних відходів на Тернопільщині?

За статистикою на кінець 2017 року на території Тернопільської області працює 64 м’ясопереробних підприємства, 154 свиногосподарства, у яких утримується 156 тисяч свиней, 46 ферм ВРХ, у яких утримується 29 тисяч голів худоби, 16 птахогосподарств.

Відтак, кількість відходів продуктів тваринного походження складає близько 5 тисяч тон в рік. Завдання утилізації цих відходів покладене на ТернопільськуфіліюДП «Укрветсанзавод». Проте катастрофічна ситуація, яка мало не спричинила екологічного лиха в нашій області, призвела до тимчасової заборони його функціонування.

Нещодавно депутати обласної ради Тернополя прийняли Програму утилізації відходів тваринного походження на території Тернопільської філії ДП «Укрветсанзавод» на 2018 рік. Для вирішення порушеної проблеми необхідне залучення фінансових ресурсів всіх рівнів (обласного, районного, сільського).

Як повідомили в ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області, вартість будівництва споруд для утилізації відходів тваринного походження на території ТФ ДП «Укрветсанзавод» становить 3 млн. 236 тис. 966 грн. Будівництво планується здійснити в один етап у 2018 році. Кошти для реалізації Програми мають бути виділені з Тернопільського обласного, Тернопільського районного та Острівського сільського бюджетів.

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*