8 березня більше не буде вихідним

Як відомо, в Україні завершилось громадське обговорення законопроекту про державні та інші свята. Надійшло 672 звернення від громадян. Новою редакцією законопроекту внесено ще одну категорію: «Міжнародні дні», куди включені, серед інших 8 березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) та 1 1 травня – День праці (буде вихідним). Оскільки українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 травня) і День сім’ї (друга п’ятниця вересня) як вихідні святкові, то цю пропозицію знято з календаря.

До побажань громадян дослухались і залишили другий день після Великодня та Трійці (понеділок) вихідним днем.

Також вноситься як традиційне свято Різдво Христове за григоріанським календарем (25 грудня), але вихідним цей день не буде.

Неробочий святковий день не буде переноситись на понеділок, якщо він припадає на вихідний (крім Різдва, 7 січня). День Державного Прапора відзначатиметься 4 вересня (день, коли вперше підняли синь-жовтий прапор над будівлею Верховної Ради).

Новий законопроект також упорядкував скорботні дні. День пам’яті жертв політичних репресій запропоновано перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, коли за вироками позасудових органів загинули понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів – в’язнів Соловецького табору особливого призначення.

Ваш коментар може бути першим

Залишити відповідь

Ваша імейл адреса не буде оприлюднена


*